West Ham: Balotelli tak, Zapata nie

Mario Balotelli
Obserwuj nas w
fot. Tomasz Jastrzębowski / Foto Olimpik Na zdjęciu: Mario Balotelli

W ostatnich dniach pojawiły się informację, że do Londynu może przenieść się Duvan Zapata. La Gazzetta dello Sport twierdzi jednak, że Atalanta odrzuciła ofertę West Hamu, a angielski klub widzi alternatywę w postaci Mario Balotelliego.

Czytaj dalej…

Nawet 35 milionów euro miał zaoferować West Ham za Duvana Zapatę, twierdzi La Gazetta dello Sport. Piłkarz, który w ostatnich miesiącach zadziwił wszystkich na Półwyspie Apenińskim, nie przeniesie się jednak do Londynu w styczniu, gdyż Atalanta nie chce rozstawać się z zawodnikiem w trakcie sezonu. Oficjalnie Zapata jest tylko wypożyczony do Bergamo, ale Nerazzurri mają obowiązek wykupić go do 2020 roku.

W tym wypadku Młoty muszą poszukać jakiejś alternatywy, a media donoszą, że cała ich uwaga ma zostać skupiona na Mario Balotellim.  Włoski napastnik za wszelką cenę chce bowiem zmienić swoje środowisku już w styczniu. Najwięcej mówiło się o jego przenosinach do OM lub Sassuolo, ale teraz do gry dołączył West Ham. Włoskiego zawodnika ma szczególnie kusić możliwość ponownego występu na angielskich boiskach.

Przypomnijmy, że Balotelli miał już styczność z Premier League. Zawodnik najpierw występował w barwach Manchesteru City, a następnie zaliczył mało udany epizod w Liverpoolu.

Balotelli wystąpił w tym sezonie w dziesięciu meczach, ale nie zdobył w nich żadnej bramki. Z kolei Zapata jest jedną z największych niespodzianek ostatnich miesięcy w Serie A. Zawodnik w dwudziestu meczach strzelił 14 goli.

Komentarze