Timo Werner
Timo Werner fot. Grzegorz Wajda

Werner: Chcę zdobyć mistrzostwo Anglii

Timo Werner uważa, że decyzja o przeprowadzce z RB Lipsk do londyńskiej Chelsea była najlepszą, jaką tylko mógł podjąć. Niemiec zapowiedział w wywiadzie, że jego celem jest mistrzostwo Anglii w sezonie 2020/2021.

Czytaj dalej…

By pozyskać niemieckiego napastnika działacze The Blues musieli zapłacić 45 milionów funtów. 24-latkiem interesowały się też inne znane marki, jak chociażby Liverpool. W najnowszym wywiadzie Timo Werner tłumaczył, dlaczego zdecydował się właśnie na Chelsea. Przyznaje, że dokonał możliwie najlepszego wyboru.

Werner nie wybrał Liverpoolu

– Kiedy podjąłem decyzję o opuszczeniu Lipska rozważałem różne oferty i rozmawiałem z różnymi klubami, nie tylko z Chelsea. Nie chcę jednak wchodzić w szczegóły tej sprawy – powiedział Werner. – Jasne, że są też inne wielkie kluby jak choćby Liverpool. Koniec końców zdecydowałem się jednak na ofertę Chelsea i uważam, że była to najlepsza decyzja jaką mogłem podjąć. Nie chodzi tylko o styl gry tej drużyny, ale też to, co mi pokazali – dodał.

– Jasne, że nie była to łatwa decyzja, ale jestem podekscytowany, dumny i szczęśliwy, że wybrałem grę w Chelsea. Minęły jakieś dwa miesiące odkąd tu przybyłem i czuję się w tym klubie dobrze. Zespół jest doskonały. Mamy wielu znakomitych, ale zarazem spokojnych i sympatycznych graczy – ocenił.

Werner celuje w mistrzostwo Anglii

Werner nie ukrywa, że jego celem jest walka o tytuł. Chelsea musi jednakże wykonać spory progres, bo zakończyła ostatnią kampanię ligową dopiero na czwartej pozycji. Wtedy nie miała jednak w składzie reprezentanta Niemiec.

– Przybyłem do Chelsea, by zdobywać tytuły. To wielki klub, który stale chce wygrywać. Ja do takiej filozofii pasuję, bo przyświecają mi podobne cele. Dla mnie jasne jest to, że gramy w tym sezonie o mistrzostwo Anglii – stwierdził.

– W poprzednim roku ten zespół nie wygrał zbyt wiele, ale myślę, że teraz, mając mocną i młodą drużynę zrobimy progres. Czas, który spędzamy razem wpływa na naszą korzyść i dalszy rozwój. Jesteśmy młodzi i głodni wygranych. To dobra droga do tego, by osiągnąć nasze cele. Pragnę zdobyć tu tak wiele trofeów jak to tylko możliwe – skwitował Timo Werner.

Komentarze