Arteta rozwiał wątpliwości. “Nie będziemy sprowadzać samych 21-latków”

Mikel Arteta
Pressfocus Na zdjęciu: Mikel Arteta

Leandro Trossard został już oficjalnie zawodnikiem Arsenalu. Obiekcje odnośnie do takiego ruchu Kanonierów wzbudził jednak wiek zawodnika. Zdaniem Mikela Artety, w drużynie jest miejsce zarówno dla młodych, jak i bardziej doświadczonych zawodników.

  • Arsenal dopiął w piątek transfer Leandro Trossarda
  • Wątpliwości w mediach wzbudził wiek piłkarza, który skończył 28-lat
  • Obawy postanowił rozwiać Mikel Arteta

Arteta naciskał na sprowadzenie Trossarda

Arsenal postanowił odpowiednio przepracować zimowe okno transferowe i realizuje sukcesywnie swoje cele, wzmacniając kadrę. Klub ogłosił już oficjalnie pozyskanie Leandro Trossarda, a na dniach zawodnikiem Kanonierów ma również zostać Jakub Kiwior. Transfer zawodnika Brighton wzbudził jednak w mediach lekkie wątpliwości. Spowodowane są one wiekiem Belga, który w grudniu skończył 28-lat.

Arsenal przygotowuje ofertę za zawodnika Realu Madryt
Eduardo Camavinga

Arsenal coraz śmielej poczyna sobie w trakcie zimowego okna transferowego. Kanonierzy sfinalizowali już transfer Leandro Trossarda, a na dniach ogłoszone ma zostać również pozyskanie Jakuba Kiwiora. Następnym krokiem klubu może być wypożyczenie Eduardo Camavingi. Simon Collings poinformował, że Arsenal złoży Realowi Madryt w najbliższych dniach ofertę. Arsenal aktywnie działa podczas letniego okienka transferowego Kanonierzy rozważają

Czytaj dalej…

Głos w sprawie transferu Trossarda zabrał Mikel Arteta. Zdaniem szkoleniowca, w zespole jest miejsce zarówno dla młodych zawodników, jak i tych bardziej doświadczonych. Wpływa to na zbalansowanie kadry.

– Wiek Leandro Trosarda to nie problem. W składzie jest miejsce dla 28-latka. Takiego z odpowiednim doświadczeniem, wszechstronnością i jakością. To nie jest tak, że przez najbliższe pięć lat będziemy sprowadzać jedynie zawodników w wieku 21, 22 czy 23 lat. Nie taki jest nasz plan – stwierdził szkoleniowiec.

– Cieszymy się, że udało się go zakontraktować. To zawodnik, którego obserwowaliśmy od dłuższego czasu. Nadeszła okazja i zrobiliśmy wszystko, co w naszej mocy, żeby sprowadzić piłkarza, który jest tak uniwersalny, jak on – dodał.

Niewykluczone, że okazję na debiut w barwach Arsenalu Leandro Trossard otrzyma w starciu ligowym z Manchesterem United, które zaplanowane jest na niedzielę 22 stycznia.

U nas również: Czy Jakub Kiwior ma szansę na regularną grę w Arsenalu?

Komentarze