Watford – Southampton: Święci z pełną pulą, Bednarek zaliczył cały mecz

Jan Bednarek
fot. Grzegorz Wajda Na zdjęciu: Jan Bednarek

Southampton wygrał w spotkaniu 10. kolejki Premier League z Watfordem. Święci wygrali 1:0. Tymczasem całe spotkanie w zespole z St. Mary Stadium zaliczył Jan Bednarek.

Southampton przeskoczył Watford w tabeli Premier League

Southampton do potyczki z zespołem Claudio Ranieriego podchodził, chcąc wrócić na zwycięski szlak po dwóch spotkaniach bez wygranej. Gospodarze nie zamierzali jednak ułatwiać sprawy Świętym. W związku z tym mogliśmy spodziewać się ciekawych zawodów w dole tabeli.

W pierwszej części na pewno nie brakowało sytuacji strzeleckich z obu stron. Ostatecznie do siatki trafili tylko goście. Było to następstwem strzału Che Adamsa, który popisał się celnym uderzeniem pod poprzeczkę po podaniu Adama Armstronga.

W drugiej odsłonie wciąż była widoczna przewaga gości. W samej końcówce Watford jednak był bliski doprowadzenia do wyrównania. Bliski wpisania się na listę strzelców był Ashley Fletcher. Z genialnej strony pokazał się jednak Alex McCarthy, zapobiegając utracie bramki.

W sobotnim boju całe zawody zaliczył na placu gry Jan Bednarek. Reprezentant Polski zaliczył całkiem niezłe zawody, mając między innymi 10 pojedynków powietrznych, z których wygrał osiem. Łącznie miał 86 kontaktów z piłką, mogąc pochwalić się 85-procentową skutecznością podań.

Do końca zawodów wynik już się nie zmienił. Tym samym Southampton zanotował drugie zwycięstwo w sezonie. Dzięki temu przeskoczył zawodników Szerszeni w ligowe tabeli. W kolejnej serii gier Święci z Aston Villą, a Watford z Arsenalem.

Komentarze