Watford – Manchester City: mamy nowego lidera

Josep Guardiola
PressFocus Na zdjęciu: Josep Guardiola

Watford FC przegrał w Premier League na swoim stadionie z Manchesterem City 1:3 (0:2). Dzięki tej wiktorii podopieczni Pepa Guardioli awansowali na pierwsze miejsce.

• Wynik potyczki otworzył już po kilku minutach Raheem Sterling
  • Kolejne dwa gole dla Man City zdobył Bernardo Silva
  • Obecnie goście mają jedno oczko przewagi nad Liverpoolem i dwa nad Chelsea

Bez niespodzianki na Vicarage Road

Watford FC przegrywał z Manchesterem City już od piątej minuty. Phil Foden pięknie wypatrzył niepilnowanego kolegę, a celnym uderzeniem główką popisał się Raheem Sterling.

Niedługo potem mogło być 2:0 dla Obywateli. W sytuacji sam na sam znalazł się Jack Grealish, ale na posterunku był Daniel Bachmann.

Golkiper beniaminka wykazał się znakomitym refleksem w 21. minucie. Po raz kolejny próbował zaskoczyć go Grealish, ale Bachmann odbił piłkę do boku.

Obywatele dążyli do zdobycia kolejnego trafienia. Po pół godzinie gry było 2:0 dla gości. Bramkarz Watfordu poradził sobie co prawda ze strzałem Ilkaya Guendogana, ale przy dobitce Silvy był już bezradny.

Siedem minut po zmianie stron golkiper Watfordu obronił strzał Sterlinga. Potem sparował do boku futbolówkę po uderzeniu Fodena.

W 63. minucie było 3:0. Silva dynamicznie wbiegł w pole karne, a następnie pięknie uderzył pod poprzeczkę.

Gospodarzy stać było jedynie na trafienie honorowe. Na kwadrans przed końcem podstawowego czasu gry Edersona na raty pokonał Cucho Hernandez.

Do ostatniego gwizdka sędziego nie padły już żadne bramki i przyjezdni triumfowali 3:1.