Walker cieszy się powrotem do składu

Piłka Premier League
Piłka Premier League fot. Nike

Kyle Walker nie miał ostatnio zbyt wielu okazji do zaprezentowania się na angielskich boiskach. Pep Guardialo, po meczu z Crystal Palace (2:3) posadził bowiem piłkarza na ławce rezerwowych na trzy spotkania z rzędu. Teraz jednak obrońca Manchesteru City powrócił do składu, całą sprawę komentując podczas rozmowy z dziennikarzami.

Czytaj dalej…

Prawy obrońca był na ławce rezerwowych w trzech kolejnych meczach Premier League, a do wyjściowego składu wrócił dopiero w spotkaniu z Wolverhampton (3:0). Kyle Walker przyznał, że ta absencja na angielskich boiskach była testem jego cierpliwości, ale także świetną okazją, aby przyjrzeć się swojej drużynie z bocznego siedzenia.

– Początkowo byłem bardzo rozczarowany, że trener odsunął mnie na bok – zaczął Walker.

– Jednak zrozumiałem, że było to wartościowe. Dzięki temu, że usiadłem na ławce, mogłem spojrzeć na nasze spotkania z boku. Dzięki temu wiem więcej o elementach gry, które muszę poprawić – dodał.

– Cieszę się, że mój powrót do składu był udany. Dałem z siebie wszystko. Dodatkową motywacją jest fakt, że nadal gramy na wszystkich frontach i liczymy się zarówno w walce o mistrzostwo Anglii jak i w Lidze Mistrzów – zakończył zawodnik Manchester City.

Dodajmy, że Obywatele kolejny mecz rozegrają już 20 stycznia, a ich przeciwnikiem będzie Huddersfield. Z kolei sam zawodnik rozegrał w tym sezonie już 28 spotkań we wszystkich rozgrywkach, strzelając w nich dwa gole i notując jedną asystę.

Komentarze