Tuchel: Man City jest dla nas punktem odniesienia

Thomas Tuchel
fot. PressFocus Na zdjęciu: Thomas Tuchel

Manchester City w sobotnim hicie 22. kolejki Premier League zmierzy się z Chelsea. Opinią na temat zbliżającej się potyczki podzielił się Thomas Tuchel, odpowiadający za wyniki The Blues. Niemiec przekonywał, że Obywatele są punktem odniesienia dla jego ekipy.

  • Arcyciekawie zapowiada się sobotnia batalia na Etihad Stadium z udziałem Man City i Chelsea
  • Menedżer The Blues nie szczędził pochlebnych słów w kierunku ekipy Josepa Guardioli
  • Opiekun lodnyńczyków dał też do zrozumienia, że kłopoty covidowe w jego drużynie miały wpływ na wyniki

Tuchel docenił Man City, ale podkreślił wagę osłabień z powodu COVID-19

Manchester City w pierwszym starciu w tym sezonie z Chelsea wygrał 1:0. Nie dziwi zatem, że Tuchel chce się zrewanżować na ekipie Josepa Guardioli za porażkę na Stamford Bridge.

Opiekun londyńczyków zwrócił uwagę, że Man City lepiej radzi sobie w tej kampanii z kontuzjami. W każdym razie jest duża różnicą między obiema ekipami, jeśli weźmie się pod uwagę sytuację covidową.

Może to szczęście, a może po prostu lepiej radzą sobie w trudnych momentach. Faktem jest jednak to, że w gronie kontuzjowanych jest w tej ekipie mniej kluczowych piłkarzy – mówił Tuchel cytowany przez BBC Sport.

– Mają mniej zawodników kontuzjowanych, a jeśli już ich mają, to nie czekają na nich tak długo, jak to ma miejsce w naszym przypadku – kontynuował Niemiec.

Man City nie cierpiał również tak jak my z powodu zakażeń na COVID-19. To sprawiło, że mamy dużą stratę do lidera – przekonywał menedżer Chelsea.

W trakcie sezonu mieliśmy kilka remisów, które były niepotrzebne. Jeśli masz pełny skład, to może mieć to wpływ na dobrą atmosferę, który pozytywnie wpływają na drużyne – zaznaczył Tuchel.

Chcąc konkurować z Manchesterem City, trzeba prezentować najwyższy poziom. To zespół, który jest punktem odniesienia. Są obecnie najlepszą ekipą w Anglii. Muszę to przyznać – powiedział Niemiec.

Sobotnia potyczka Man City – Chelsea zacznie się o 13:30.

Czytaj więcej: Kluby Premier League zdominowały wydatki na transfery międzynarodowe w 2021 roku

Kursy mogą ulec zmianie. Aktualizacja z dnia: 15. stycznia 2022 13:26.

18+ | Graj odpowiedzialnie! | Obowiązuje regulamin

Komentarze