Trener nie ma złudzeń. “To najlepszy wykonawca karnych na świecie”

Po zwycięstwie Brentfordu nad Fulham Thomas Frank docenił postawę jednego ze swoich podopiecznych. Trener gospodarzy stwierdził, że Ivan Toney "to najlepszy wykonawca karnych na świecie".

Ivan Toney
PressFocus Na zdjęciu: Ivan Toney
  • Ivan Toney wykorzystał rzut karny w meczu z Fulhamn
  • Anglik zdobył już 10. bramkę z 11. metra w Premier League
  • Napastnik Brentfordu nie myli się w takich sytuacjach, co docenia Thomas Frank

“Jest bezbłędny z kilku powodów”

Ivan Toney po raz kolejny wpisał się na listę strzelców w meczu Brentfordu w Premier League. Angielski napastnik pewnie wykorzystał rzut karny. 26-latek nie zwykł mylić się z 11. metra, co docenia jego szkoleniowiec, Thomas Frank.

Po spotkaniu Brentford – Fulham, wygranym przez gospodarzy 3:2 po trafieniach Pinnocka, Toneya i Jensena, Thomas Frank, trener The Bees, został zapytany o technikę rzutów karnych swojego podopiecznego. Duńczyk rozpoczął od żartu – “przyjmuję wszystkie pochwały, to tylko ja”. A później kontynuował:

– Nie, to Ivan, to jest technika, którą miał, kiedy przybył do Brentfordu. Jest najlepszym wykonawcą rzutów karnych na świecie i cieszę się, że zacząłem o tym mówić dość wcześnie. Jest bezbłędny z kilku powodów – ćwiczy swoją strategię i jest bardzo pewny siebie. To u niego wyjątkowa umiejętność, potrafi w pełni skupić się na meczach i treningach. Dysponuje koncentracją na najwyższym poziomie.

– Zawsze jest świadomy tego, co dzieje się wokół niego. Nigdy się nie wyłącza. Jest wyjątkowym piłkarzem – to urodzony przywódca. Toney to niesamowicie wszechstronny zawodnik.

Komentarze