Romelu Lukaku
Romelu Lukaku fot. Grzegorz Wajda

Zaporowa cena za Lukaku odstraszyła Man City

Manchester City według informacji The Telegraph w trakcie ostatniej sesji transferowej był poważnie zainteresowany pozyskaniem Romelu Lukaku. Oczekiwania finansowe Interu Mediolan w sprawie wyceny reprezentanta Belgii skutecznie jednak ostudziły zapędy władz The Citizens w sprawie pozyskania zawodnika.

Czytaj dalej…

Manchester City w powszechnej opinii już od dłuższego czasu jest w trakcie poszukiwania nowego napastnika. Wpływ na to ma fakt, że wkrótce wygaśnie kontrakt Sergio Aguero, którego umowa obowiązuje do końca czerwca 2021 roku.

W związku z powyższym władze aktualnych wicemistrzów Anglii zaczęły poszukiwania nowej “9”. Angielscy dziennikarze przekonują, że wybór Man City padł na Romelu Lukaku. Kłopotem jednak okazała się cena za piłkarza.

Klub z Lombardii oczekiwał podobno 93 milionów funtów (104 miliony euro) za byłego napastnika Manchesteru United. Jednocześnie decydenci The Citizens zrezygnowali z tematu pozyskania zawodnika.

Lukaku w trakcie kampanii 2020/2021 wystąpił w dziewięciu spotkaniach, notując w nich dziewięciu trafień. W samej Serie A belgijski napastnik zdobył siedem bramek w siedmiu meczach. 27-latek ma także w trakcie trwającego sezonu dwie asysty na swoim koncie.

Komentarze