Sky: Man Utd rozważa pozyskanie Douglasa Costy

Douglas Costa
Douglas Costa fot. Grzegorz Wajda

Najnowsze doniesienia Sky Sport Italia, zwykle dobrze poinformowanego w tematach transferowych, sugerują, że Manchester United poważnie rozważa pozyskanie Douglasa Costy z Juventusu FC. Warto jednak odnotować, że sternicy Czerwonych Diabłów są zaniepokojeni licznymi kontuzjami Brazylijczyka.

Czytaj dalej…

Douglas Costa w przyszłym miesiącu skończy 30 lat. Wierząc medialnym doniesieniom ofensywnie usposobiony piłkarz jest jedną z tych postaci, z którą większych nadziei nie wiąże nowy trener Starej Damy w osobie Andrei Pirlo. 41-latek ma plan, aby przebudować skład Juve, chcąc go przede wszystkim odmłodzić.

Douglas Costa podbije Premier League?

Brazylijczyk ma kontrakt z Juve do 2022 roku. Douglas Costa do ekipy z Piemontu trafił w 2017 roku z Bayernu Monachium, kosztując 46 milionów euro. Tymczasem znany włoski dziennikarz sportowy Gianluca Di Marzio twierdzi, że Man Utd jest aktualnie w trakcie oceny wad i zalet piłkarza, co ma pomóc w złożeniu oferty za zawodnika.

Nie będzie żadnym nadużyciem stwierdzenie, że Douglas Costa już od kilku lat znajduje się w orbicie zainteresowania sterników Czerwonych Diabłów. Niemniej ewentualny transfer z udziałem piłkarza stoi pod znakiem zapytania, gdyż Douglas Costa uchodzi za zawodnika niezwykle kontuzjogennego.

Brazylijczyk w koszulce Juve zaliczył łącznie 101 meczów, w których strzelił 10 goli, notując również 21 asyst. Indywidualne statystyki zawodnika nie są zatem najlepsze. Dodajmy, że od momentu, gdy piłkarz trafił do Juve, doznał ośmiu poważnych urazów.

Komentarze