Leo Messi
Leo Messi fot. Paul Ursachi / Sport Pictures

Nie milkną spekulacje ws. Messiego i jego przeprowadzki do Man City

Lionel Messi od kilku już miesięcy łączony jest z transferem do Manchesteru City. Najnowsze doniesienia w tej sprawie podaje The Sun. Brytyjski tabloid sugeruje, że sternicy The Citizens będą chcieli pozyskać Argentyńczyka już w styczniu, oferując 55-60 milionów euro FC Barcelonie.

Czytaj dalej…

Lionel Messi ma kontrakt ważny z Dumą Katalonii do końca czerwca 2021 roku, więc styczniowa sesja transferowa będzie ostatnią szansą dla władz Barcelony na zarobienie na ewentualnym transferze z udziałem reprezentanta Argentyny. Chyba że sternikom Blaugrany uda się przekonać zawodnika do transferu, na co się obecnie nie zapowiada.

The Sun twierdzi, że Man City jest zdeterminowany, aby pozyskać Messiego. Klub z siedzibą na Etihad Stadium do tego stopnia jest zdecydowany, aby pozyskać piłkarza, że w ramach transakcji z udziałem Argentyńczyka jest też skłonny oddać do Barcy Erica Garcię.

Barca desperacko potrzebuje pieniędzy

Wychowanek Barcelony trafił do angielskiej ekipy latem 2017 roku. Niemniej ostatnio media na Półwyspie Iberyjskim przekonywały, że władze Dumy Katalonii chcą odzyskać środowego obrońcę, który docelowo miałby być w Barcelonie następcą dla Gerarda Pique. 19-latek jest wyceniany na 20 milionów euro.

Na dzisiaj trudno wskazać, czy plan przedstawicieli Barcelony jest trudny do zrealizowania i czy transakcja dojdzie do skutku. W każdym razie tego typu głosów nie należy lekceważyć. Tym bardziej że czas nie jest ostatnio sprzymierzeńcem Barcelony, przynajmniej w przypadku Messiego i jego przyszłości w klubie.

Komentarze