Jeszcze w tym tygodniu finalizacja transferu Wernera?

Timo Werner
Timo Werner fot. Grzegorz Wajda

Evening Standard podaje na swoich łamach, że Chelsea FC ma plan, aby sfinalizować transfer Timo Wernera w tym tygodniu. Od mniej więcej miesiąca klub z zachodniego Londynu według medialnych doniesień wydaje się faworytem do pozyskania reprezentanta Niemiec.

Czytaj dalej…

Werner ma co prawda kontrakt ważny z klubem z Saksonii do końca czerwca 2023 roku. Na niewiele się to jednak może zdać, bo sam piłkarz ma prawdopodobnie potrzebę spróbowania w swoich sił w innym miejscu, co dawał do zrozumienia w swoich ostatnich wypowiedziach trener teamu z Lipska Julian Nagelsmann.

Transfer do Anglii o krok?

Najbardziej prawdopodobny scenariusz zakłada, że napastnik Die Roten Bullen latem trafi do jednego z klubów Premier League. Swego czasu wszystko wskazywało na to, że Werner trafił pod skrzydła Juergena Kloppa w Liverpoolu FC. Niemniej ostatnie doniesienia sugerują, że piłkarz wzmocni Chelsea.

Angielskie środki masowego przekazu podają, że Werner ma parafować z klubem ze stolicy Anglii umowę na pięć lat. Dodajmy, że w sezonie 2019/2020 zawodnik rozegrał 42 mecze, notując w nich 31 trafień i 13 asyst.

Komentarze