Media: Thiago Silva przejdzie do Chelsea

Chelsea
Chelsea fot. adidas

Doświadczony brazylijski obrońca, Thiago Silva, jest bardzo bliski przejścia do Chelsea. Jak informuje Sky Sports, 35-latek ma podpisać z londyńskim klubem roczny kontrakt.

Czytaj dalej…

Thiago Silva w niedzielnym, przegranym 0:1, finale Ligi Mistrzów z Bayernem Monachium, rozegrał swoje ostatnie spotkanie w barwach Paris Saint-Germain. Teraz ma przenieść się na zasadzie wolnego transferu na Stamford Bridge i wzmocnić drużynę prowadzoną przez Franka Lamparda.

Środkowy obrońca osiem ostatnich lat spędził w Paryżu, do którego przeniósł się w połowie 2012 roku z Milanu. Wówczas francuski gigant zapłacił za niego 42 miliony euro. Od tamtej pory Brazylijczyk był ważnym punktem zespołu, rozgrywając w jego barwach 315 spotkań we wszystkich rozgrywkach.

Trzecie wzmocnienie Chelsea

Brazylijczyk będzie trzecim zawodnikiem, który zasili Chelsea przed nowym sezonem. The Blues wcześniej zakontraktowali Hakima Ziyecha i Timo Wernera, ale menedżer Frank Lampard nie ukrywał, że chce wzmocnić również defensywę swojego zespołu.

Prawdopodobnie nie będzie to także ostatni transfer w wykonaniu klubu ze Stamford Bridge przed nowym sezonem. Chelsea nadal poszukują nowego lewego obrońcy, a także liczy na sprowadzenie do siebie utalentowanego reprezentanta Niemiec, Kaia Havertza.

Komentarze