Stadion Tottenhamu
Stadion Tottenhamu fot. Cezary Brzuzy

Media: Roma odrzuciła ofertę Tottenhamu ws. Zaniolo

Włoscy dziennikarze sugerują, że Tottenham Hotspur zwrócił się do AS Romy w sprawie pozyskania Nicolo Zaniolo. Sky Sport Italia podaje jednak, że stołeczny klub dał jasny sygnał zainteresowanej stronie, że włoski pomocnik nie jest na sprzedaż.

Czytaj dalej…

Zaniolo trafił do teamu z Wiecznego Miasta z Interu Mediolan w ramach transakcji związanej z przeprowadzką do teamu z miasta mody Radji Nainggolana. O ile Belg dzisiaj nie może być pewny swojej przyszłości, to młody Włoch przykuwa na sobie uwagę wielu postronnych obserwatorów, z którym są wiązane duże nadzieje.

Wizyta we Włoszech nie dała

Popularny włoski nadawca donosi, że na Półwyspie Apenińskim pojawił się przedstawiciel klubu z Premier League, który odwiedził ośrodek treningowy Giallorossich wraz z agentem zawodnika Claudio Vigorellim, chcąc otrzymać informacje od przedstawicieli Romy jakie są szanse na ewentualny transfer z udziałem Zaniolo.

Chociaż londyńczycy byli przygotowani na złożenie propozycji w sprawie pozyskania reprezentanta Włoch, to musieli obejść się smakiem, bo według medialnych doniesień, zanim doszło do konkretnych rozmów, to już temat został zamknięty. Roma nie bierze pod uwagę rozstania z Zaniolo tego lata.

Włoski talent, z którym wiąże się duże nadzieje na Euro

Sternicy klubu ze stolicy Włoch mieli przekazać przedstawicielowi The Spurs czytelny sygnał, że 21-latek nie jest na sprzedaż. Dodajmy, że Zaniolo mimo młodego wieku ma już na swoim koncie 53 spotkania w lidze włoskiej, w których strzelił 10 goli, notując też pięć asyst.

Obecny kontrakt pięciokrotnego reprezentanta Włoch obowiązuje do końca czerwca 2024 roku. Rynkowa wartość piłkarza według Transfermarkt.de szacowana jest na 55 milionów euro.

Komentarze