Media: Holenderski obrońca blisko Man City

Piłkarze Manchesteru City
Piłkarze Manchesteru City fot. Razvan Pasarica / SPORTPICTURES

Manchester City jest bliski pozyskania środkowego obrońcy Bournemouth Nathana Ake. Jak informuje Guardian, kwota transferu ma opiewać na 35 milionów funtów.

Czytaj dalej…

Menedżer Manchesteru City Josep Guardiola, po nieudanej obronie mistrzowskiego tytułu, chce latem przebudować defensywę swojej drużyny. Jednym z jej elementów w przyszłym sezonie ma być właśnie Ake. Rozmowy w sprawie transferu 25-letniego reprezentanta Holandii mają być zaawansowanym etapie.

W obecnym sezonie Ake rozegrał w barwach Bournemouth 29 spotkań w Premier League. W kilku meczach, pod koniec ubiegłego roku, nie mógł wystąpić ze względu na kontuzje. Piłkarza zabrakło również w składzie drużyny na dwa ostatnie ligowe pojedynki, co również może potwierdzać toczące się negocjacje.

Wcześniej Holender był przede wszystkim łączony z przenosinami do Manchesteru United i Chelsea, z której w 2017 roku odszedł za 20 milionów funtów do Bournemouth.

W Anglii od 2011 roku

Nathan Ake do Anglii trafił w 2011 roku, przenosząc się ze szkółki Feyenoordu Rotterdam do Chelsea. Zawodnikiem The Blues był przez sześć lat, ale w międzyczasie przebywał również na wypożyczeniach w Reading, Watford oraz Bournemouth. W zespole ze Stamford Bridge rozegrał tylko pięć meczów w Premier League.

Łącznie na swoim koncie ma 146 spotkań w najwyższej klasie rozgrywkowej w Anglii, zdecydowaną większość rozegranych w koszulce Bournemouth.

Komentarze