Lionel Messi
Lionel Messi fot. Fatih Aktas / Anadolu Agency/ Hepta / Sport P

Media: Man City uzgadnia warunki umowy z Messim

Manchester City jest w trakcie uzgadniania warunków indywidualnych z Leo Messim. Argentyńczyk ma z klubem z Etihad Stadium podpisać umowę na trzy lata, według doniesień dziennikarza Duncana Castlesa, który wypowiedział się na ten temat w popularnym podcaście “The Transfer Window”.

Czytaj dalej…

Manchester City w powszechnej opinii uchodzi za faworyta do pozyskania jednego z najlepszych piłkarzy świata i ostatniego zdobywcy Złotej Piłki. Medialne doniesienia wskazują, że reprezentant Argentyny zgodził się na trzyletni kontrakt z aktualnymi wicemistrzami Anglii. Kolejne dwa lata swojej kariery zawodnik ma spędzić w klubie MLS w postaci New York City FC.

Argentyńczyk trafi do Premier League!

Warto odnotować, że właścicielem obu klubów jest City Football Group, co pozwala przypuszczać, że Messi mógł otrzymać również propozycję przejęcia udziałów w spółce. Chociaż to na razie tylko temat rozważań przedstawicieli mediów.

Argentyński napastnik w trakcie pięciu lat dzięki umowie z dwoma klubami ma inkasować 700 milionów euro, co sprawi, że Messi stanie się zdecydowanie najlepiej zarabiającym zawodnikiem na świecie.

Zbliża się nowa era w piłce nożnej

O ile Argentyńczyk wraz ze swoimi współpracownikami pracują nad kontraktem z Man City, to klub z Katalonii przekonuje na każdym kroku, że taki transfer jest niezgodny z prawem, mając na uwadze to, że Messi wciąż jest piłkarzem Barcy, zdaniem władz Blaugrany z Josepem Marią Bartomeu na czele.

Co prawda w kolejce chętnych na transfer z udziałem zawodnika urodzonego w Rosario wymieniało się Inter Mediolan, Juventus, czy Paris Saint-Germain, to od samego początku największe szanse na zatrudnienie zawodnika mieli decydenci The Citizens, gdyż Messi chciał ponownie trafić pod skrzydła Josepa Guardioli, z którym święcił triumfy, gdy razem pracowali w Barcelonie.

Komentarze