Doherty wzmocnił Tottenham

Piłka Premier League
Piłka Premier League fot. Nike

Matt Doherty został nowym zawodnikiem Tottenhamu Hotspur, poinformował klub z północnego Londynu. 28-latek związał swoją przyszłość z Tottenhamem do końca czerwca 2024 roku.

Czytaj dalej…

Matt Dohert pod skrzydła trenera Jose Mourinho trafił z Wolverhampton Wanderers. Dziewięciokrotny reprezentant Irlandii w szeregach The Spurs ma wzmocnić rywalizację na prawej stronie obrony.

Solidny prawy defensor

Przypomnijmy, że Doherty do zespołu z siedzibą na Molineux Stadium trafił w 2010 roku z drużyny Bohemians. W szeregach Wilków piłkarz zaliczył ponad 300 spotkań, licząc wszystkie rozgrywki.

Doherty w ostatnich czterech sezonach opuścił zaledwie siedem spotkań ligowych. Od momentu, gdy Wolverhampton wrócił do Premier League w 2018 roku, irlandzki piłkarz wystąpił w 95 spotkaniach, w których zaliczył 15 trafień i 15 asyst.

Banda Ancelottiego zweryfikuje Doherty’ego w debiucie?

Urodzony w Dublinie piłkarz to były młodzieżowy reprezentant Irlandii, który w dorosłej reprezentacji wyspiarzy zadebiutował w marcu 2018 roku. Warto dodać, że Doherty znalazł się w kadrze ekipy Stephena Kenny’ego, która we wrześniu zagra w Lidze Narodów UEFA z Bułgarią na wyjeździe i Finlandią w roli gospodarza.

Okazję do debiutu w koszulce The Spurs irlandzki defensor będzie miał w drugi weekend września, gdy Tottenham zmierzy się z Evertonem.

Komentarze