Sergio Romero
Sergio Romero fot. Grzegorz Wajda

Koniec męczarni bramkarza. Man United sprzeda go w styczniu

Jak donosi Daily Mirror, Manchester United podjął decyzję o sprzedaży Sergio Romero w styczniowym oknie transferowym. Bramkarz ten domagał się transferu już latem, ale wówczas do niego nie doszło.

Czytaj dalej…

W ostatnim oknie transferowym Czerwone Diabły oczekiwały za swojego zawodnika 5 milionów funtów. Bramkarz domagał się wówczas odejścia, gdyż w klubie jest dalekim rezerwowym. Przegrywa bowiem walkę o skład z z Davidem de Geą i Deanem Hendersonem.

Romero nie został nawet zgłoszony do rozgrywek Premier League i Ligi Mistrzów. Przesiaduje tylko na trybunach. Zawodnik jest wyraźnie sfrustrowany, a za pośrednictwem mediów społecznościowych Manchester United krytykowała jego żona.

Wystawiony na listę transferową

Daily Mirror donosi, że działacze Czerwonych Diabłów są gotowi sprzedać bramkarza w styczniu za 2,5 miliona funtów. Wiele wskazuje na to, że znajdą się chętni, którzy wyłożoną za niego takie pieniądze. Latem chrapkę na golkipera z Argentyny miał m.in. Everton.

Romero do Manchesteru United trafił latem 2015 roku na zasadzie wolnego transferu z Sampdorii Genua. Od tamtej pory rozegrał w pierwszym zespole 61 spotkań we wszystkich rozgrywek, zdecydowaną większość w rozgrywkach pucharowych.

Komentarze