Lider Premier League nie przestaje się zbroić

Ben Godfrey
Ben Godfrey fot. PressFocus

Ben Godfrey został nowym zawodnikiem Evertonu, poinformował klub z Goodison Park. Piłkarz trafił do ekipy Carlo Ancelottiego z Norwich City za 20 milionów funtów (22 miliony euro). Z nowym klubem zawodnik parafował kontrakt do 2025 roku.

Czytaj dalej…

Ben Godfrey w szeregach The Toffees ma wzmocnić grę na środku defensywy, chociaż może grać także jako defensywny pomocnik. Piłkarz do Evertonu przechodzi po dwóch latach spędzonych w szeregach Kanarków.

– To zaszczyt dla mnie, że mogę podpisać kontrakt z Evertonem i być częścią wielkiego klubu. Jestem niezwykle wdzięczny za to, że dano mi szansę. Już nie potrafię doczekać się tego, kiedy będę mógł zagrać w nowym zespole – mówił zawodnik cytowany przez Sky Sports tuż po ogłoszeniu transfery.

– Celem dla mnie w Evertonie jest zdobywanie trofeów i wygrywanie meczów. Lubię wygrywać. Kibice mogą być pewni, że będę dawał z siebie 110 procent, gdy pojawię się na boisku – przekonywał Godfrey.

– Everton to klub z bogatą historią i świetną drużyną, w której nie brakuje światowej klasy zawodników. Dzięki nim będę mógł wejść na wyższy poziom. Nie potrafię się doczekać tego, aby móc z nimi zacząć współpracować. Wierzę, że przeżyję w Evertonie mnóstwo pięknych chwil – zaznaczył zawodnik.

Godfrey ma na swoim koncie 30 spotkań rozegranych w angielskiej ekstraklasie. 22-latek to także młodzieżowy reprezentant Anglii, który już znajduje się w kręgu zainteresowania selekcjonera Synów Albionu Garetha Southgate’a.

Komentarze