Sami Khedira
Sami Khedira fot. Grzegorz Wajda

Londyńska walka o Khedirę. Chce go nie tylko Tottenham

Juventus zamierza rozstać się z Samim Khedirą, a po doświadczonego zawodnika ustawia się już kolejka chętnych. Dość niespodziewanie chrapkę na dawnego mistrza świata z reprezentacją Niemiec ma West Ham United.

Czytaj dalej…

Obecna umowa Khediry ze Starą Damą wygasa już latem przyszłego roku. Jeśli turyńczycy chcą na nim cokolwiek zarobić, to będą musieli sprzedać go przy okazji najbliższego okna transferowego, który zostanie otwarte za półtora miesiąca.

Dokąd trafi Sami Khedira? Możliwym kierunkiem jest angielska Premier Lague. Już wcześniej łączono go z Tottenhamem Hotspur. Teraz do gry o tego zawodnika wkracza West Ham United. Młoty mają środki, by opłacić gażę doświadczonego Niemca.

Marzenie o Premier League

33-latek jest graczem Juventusu od 2015 roku. W tym czasie rozegrał blisko sto meczów w barwach Starej Damy. Nigdy wcześniej nie występował w angielskiej Premier League. Nim trafił do Włoch reprezentował barwy Stuttgartu i Realu Madryt.

Sam Khedira przyznał, że z chęcią przeniósłby się do Wielkiej Brytanii. – Jestem usatysfakcjonowany przebiegiem mojej kariery, ale jednego mi brakuje. Zawsze miałem sen, który się jeszcze nie spełnił… Chciałem zagrać w Premier League – powiedział w wywiadzie dla Sky Sports.

Komentarze