Kibice Borussii Dortmund
Kibice Borussii Dortmund fot. ASInfo

Klopp musi zapomnieć o talencie z Dortmundu

Menedżer Liverpoolu Juergen Klopp musi zapomnieć o pomyśle sprowadzenia do zespołu utalentowanego zawodnika Borussii Dortmund Giovanniego Reyny. Jak informuje Bild, niemiecki klub w żadnym wypadku nie jest zainteresowany sprzedażą 17-letniego piłkarza i już pracuje nad podpisaniem z nim nowego kontraktu.

Czytaj dalej…

W ubiegłym tygodniu brytyjskie media poinformowały, że niemiecki menedżer mistrzów Anglii jest pod wrażeniem utalentowanego piłkarza Borussii i poważnie myśli o sprowadzeniu go na Anfield Road. W Dortmundzie nie chcą jednak nawet słyszeć o takim pomyśle. Stanowisko klubu i jego dyrektora sportowego Michaela Zorca jest jasne – Reyna nie jest na sprzedaż.

Borussia przygotowuje nowy kontrakt dla Reynu

Władze klubu z Signal Iduna Park zdają sobie sprawę, że już wkrótce 17-letni pomocnik może być kuszony przez największe europejskie kluby. Dlatego też rozpoczęli już z nim rozmowy w sprawie podpisania nowego długoterminowego kontraktu. Obecna umowa piłkarza obowiązuje tylko do czerwca 2021 roku, ale Borussia nie musi się obawiać o jego odejście, bowiem ma prawo do przedłużenia jej o kolejne 24 miesiące. Klub z Dortmundu chce jednak związać się z Reyną na zdecydowanie dłużej.

Reyna do kadry pierwszego zespołu Borussii Dortmund został włączony na początku tego roku. Do gry bardzo staranie wprowadza go szkoleniowiec Lucien Favre. W poprzednim sezonie wystąpił łącznie w 15 meczach Bundesligi, dwukrotnie występując od pierwszej minuty. W wyjściowym składzie pojawił się również w pierwszym spotkaniu obecnego sezonu, w którym Borussia Dortmund pewnie 3:0 pokonał Borussię M’Gladbach. Reyna nie tylko otworzył wynik tego meczu, ale wywalczył również rzut karny.

Komentarze