Piłka Premier League
Piłka Premier League fot. Nike

Hendrick nowym zawodnikiem Newcastle

Jeff Hendrick został nowym zawodnikiem Newcastle United, poinformował przedstawiciel Premier League. Szczegóły transferu nie zostały ujawnione.

Czytaj dalej…

Reprezentant Irlandii zasilił szeregi Srok na zasadzie wolnego transferu. W ostatnim sezonie piłkarz bronił barw Burnley FC, gdzie zaliczył 139 meczów, licząc wszystkie rozgrywki, w trakcie czterech sezonów. Do teamu z siedzibą na Turf Moor zawodnik trafił w 2016 roku z Derby County za 10 milionów funtów.

– Dołączyłem do niezwykłego klubu, który może się pochwalić pięknym stadionem. Już nie potrafię się doczekać, gdy będzie mi dane na nim zagrać w koszulce Newcastle – mówił Hendrick w rozmowie z klubową telewizją tuż po parafowaniu umowy.

Szczyt piłkarskiej kariery

Na kilka zdań na temat nowego nabytku pozwolił sobie także opiekun przedstawiciela angielskiej ekstraklasy. – Jeff jest kimś, kogo podziwiałem od dawna. Obserwowałem go, kiedy był w Derby, a później dołączył do Burnley za duże pieniądze, co sprawia, że nie mogłem sobie pozwolić taki transfer – przekonywał Steve Bruce.

– To profesjonalista w pełnym tego słowa znaczeniu. Ma 28 lat, czyli wyróżnia go wiek idealny dla sportowca. Jest na szczycie swojej kariery. Jestem pewny, że będzie dużym wzmocnieniem zespołu – dodał menedżer Srok.

Hendrick w Premier League rozegrał 122 mecze, w których zdobył dziewięć bramek, notując również pięć asyst.

Komentarze