Gareth Bale
Gareth Bale fot. Grzegorz Wajda

Gareth Bale wrócił do Tottenhamu. Oficjalnie!

Gareth Bale ponownie zagra w koszulce Tottenhamu Hotspur. W sobotę londyński klub poinformował o sfinalizowaniu transferu reprezentanta Walii, który do drużyny Jose Mourino przenosi się na zasadzie wypożyczenia z Realu Madryt.

Czytaj dalej…

Bale do Tottenhamu został wypożyczony do 30 czerwca 2021 roku. Oba kluby prowadziły w tej sprawie intensywne negocjacje w ciągu kilku ostatnich dni. Ostatecznie zakończyły się one porozumieniem, a według brytyjskich mediów, całkowity koszt transferu, obejmujący wszystkie opłaty i wynagrodzenie zawodnika, wyniesie około 20 milionów funtów.

Bale chce przywrócić zwycięską mentalność Tottenhamowi

– Miło jest być tutaj z powrotem. To dla mnie bardzo wyjątkowy klub, w którym wyrobiłem sobie nazwisko. To fantastyczny klub z fantastycznymi kibicami i powrót tutaj jest dla mnie czymś niesamowitym – powiedział Bale, cytowany przez oficjalną stronę klubu.

– Mam teraz nadzieję, że szybko wrócę do odpowiedniej dyspozycji fizycznej i pomogę drużynie w walce o trofea. Odchodząc stąd zawsze myślałem, że kiedyś tutaj wrócę. Teraz pojawiła się taka okazja i czuję, że jest to dobry moment. Jestem głodny i zmotywowany do tego, aby dobrze się zaprezentować. Nie mogę się już doczekać pierwszych występów – kontynuował reprezentant Walii.

– Mam zwycięską mentalność, którą nabyłem w Realu, z którym zdobywałem trofea. Mam nadzieję, że tutaj również wszyscy uwierzą, że możemy je zdobywać. Celem jest to, aby zrobić to już w tym sezonie. Chcę przywrócić tę mentalność Tottenhamowi – dodał doświadczony zawodnik.

Bale wraca do Tottenhamu po siedmiu latach

31-letni reprezentant Walii do klubu z północnego Londynu wraca po siedmiu latach. To właśnie z Tottenhamu przeniósł się w 2013 roku, za rekordową wówczas kwotę 101 milionów euro, do Realu Madryt. Zawodnikiem Tottenhamu, który wówczas występował jeszcze na White Hart Lane, był przez sześć lat. W tym czasie zaliczył 203 występy we wszystkich rozgrywkach, zdobywając 56 bramek.

Przez siedem ostatnich lat, ze wzlotami i upadkami, bronił barw Realu Madryt. Licznik jego występów w zespole Królewskich stanął na liczbie 251. Bale dla zespołu ze stolicy Hiszpanii zdobył 105 bramek.

W sobotę Koguty poinformowały również o sfinalizowaniu transferu innego zawodnika Realu Madryt. Piłkarzem Tottenhamu został Sergio Reguilon.

Komentarze