Chelsea włącza się do walki o Gimeneza

Kibice Chelsea
Kibice Chelsea fot. Rafał Rusek

Jak informuje Daily Telegraph, londyńska Chelsea jest poważnie zainteresowana pozyskaniem z Atletico Madryt Jose Gimeneza. Wcześniej łączono go też z innymi klubami angielskiej Premier League.

Czytaj dalej…

Menedżer The Blues, Frank Lampard, jest zdeterminowany, by w tym oknie transferowym wzmocnić swoją linię defensywy. Zwłaszcza, że Chelsea ma najgorszy bilans bramek, jeśli chodzi o zespoły z czołówki angielskiej Premier League.

Atletico ceni Gimeneza

O tym, że Jose Gimenez może opuścić stolicę Hiszpanii mówi się już od dawna. 58-krotny reprezentant Urugwaju łączony był już wcześniej z transferem do innego angielskiego klubu, Manchesteru City.

Pozostaje pytanie czy przeszkodą w kontekście transferu Gimeneza nie będą pieniądze. Piłkarz ma nadal ważną umowę z Atletico Madryt do czerwca 2023 roku. Spekuluje się, że zarząd może oczekiwać za niego nawet 100 milionów euro.

Kogo sprzeda Chelsea?

Dziennikarze w Anglii donoszą jednocześnie, że nim Chelsea zdecyduje się pozyskać nowego defensora, jednego ze swoich dotychczasowych będzie musiała sprzedać. Obecnie w kadrze pierwszego zespołu jest aż dziewięciu obrońców.

Komentarze