Declan Rice
Declan Rice fot. PressFocus

Chelsea w styczniu zarzuci sieci na Rice’a?

Chelsea FC według informacji The Athletic wyraża zainteresowanie Declanem Ricem z West Hamu United. Do ewentualnej transakcji z udziałem piłkarza miałoby dojść już w trakcie styczniowej sesji transferowej.

Czytaj dalej…

Chelsea FC już w trakcie ostatniego okienka transferowego chciało pozyskać Rice’a. Na przeszkodzie do zrealizowania tego planu stanęły jednak kwestie finansowe. Sternicy The Blues, aby pozyskać zawodnika stołecznego klubu, chcieli najpierw sprzedać dwóch swoich piłkarzy, ale sztuka ta się władzom Chelsea nie udała.

Jak się jednak okazuje temat pozyskania Rice’a wciąż jest aktualny. 21-latek miałby zasilić szeregi ekipy z zachodniego Londynu w trakcie zimowej sesji transferowej.

Urodzony w stolicy Anglii piłkarz ma kontrakt ważny z West Hamem ważny do końca czerwca 2024 roku. Rynkowa wartość zawodnika szacowana jest na blisko 50 milionów funtów (55 milionów euro).

Rice szeregi Młotów zasilił w 2013 roku, trafiając do tej ekipy z… młodzieżowej akademii Chelsea. Jak na razie w zespole West Hamu United piłkarz wystąpił łącznie w 117 meczach, notując w nich trzy trafienie i cztery asysty.

Komentarze