adidas Uniforia - oficjalna piłka Euro 2020 
adidas Uniforia - oficjalna piłka Euro 2020  fot. adidas

Cengiz Under wzmocni szeregi Lisów?

Leicester City jest bliskie pozyskania Cengiza Undera, podaje dziennik La Stampa. Turecki zawodnik ma do ekipy z Premier League trafić na wypożyczenie z obowiązkowym transferem definitywnym.

Czytaj dalej…

Leicester City ma zapłacić za samo wypożyczenie piłkarza 3 miliony euro. Z kolei 25 milionów euro ma trafić na konto rzymian po roku, gdy sternicy The Foxes sfinalizują transakcje dotyczącą transferu definitywnego.

O tym, że Cengiz Under może rozstać się z klubem z Rzymu, spekulowano już od kilku tygodni. Pierwotnie wydawało się, że piłkarz może trafić do SSC Napoli w zamian za Arkadiusza Milika. Ostatecznie zawodnik ma jednak zakotwiczyć w Leicester.

Turek wkrótce ruszy na podbój Premier League?

23-latek to piłkarz ofensywny, mogący grać na skrzydle lub za plecami napastnika. Przypomnijmy, że Cengiz Under trafił do Romy w 2017 roku z Istanbul Basaksehir FK. Rzymianie wydali na transakcję z udziałem Turka ponad 14 milionów euro.

Warto zaznaczyć, że w przypadku przeprowadzki Cengiza Undera do teamu z siedzibą na King Power Stadium, to 20 procent sumy będzie musiało trafić na konto byłego klubu zawodnika, co jest warunkowane porozumieniem, do którego doszło przy zmianie barw klubowych przez niego.

Centiz Under łącznie zaliczył 88 spotkań w szeregach Giallorossich, w których zdobył 17 bramek, notując też 12 asyst.

Komentarze