Stroje Manchesteru United
Stroje Manchesteru United fot. Nike

Bramkarz Man Utd zostaje na wypożyczeniu

Dean Henderson pozostanie w zespole Sheffield United do końca obecnego sezonu. Jego wypożyczenie z Manchesteru United zostało bowiem przedłużone.

Czytaj dalej…

Umowa wypożyczenia 23-letniego bramkarza do klubu z Bramall Lane wygasała 30 czerwca, ale oba kluby doszły do porozumienia i Henderson będzie reprezentował barwy Sheffield United do końca rozgrywek.

W obecnym sezonie Henderson rozegrał 29 spotkań w Premier League, aż 11 razy zachowując w nich czyste konto. Jego świetne występy nie pozostały niezauważone przez Garetha Southgate’a, który w październiku ubiegłego roku powołał go do pierwszej reprezentacji Anglii.

Henderson zostanie w Sheffield na kolejny sezon?

Utalentowany bramkarz, który w poprzednim sezonie mocno przyczynił się do awansu Sheffield United do Premier League, latem ubiegłego roku podpisał nowy kontrakt z Manchesterem United. Menedżer Czerwonych Diabłów Ole Gunnar Solsksjaer przyznał natomiast niedawno, że widzi w nim przyszłego pierwszego bramkarza drużyny z Old Trafford.

Na razie jednak Henderson będzie musiał wykazać się cierpliwością, bowiem aktualnie niepodważalną pozycję w bramce Manchesteru United ma David De Gea. Niewykluczone więc, że w przyszłym sezonie 23-letni bramkarz ponownie zostanie wypożyczony, a przedstawiciele Sheffield United nie ukrywają, że chętnie by go zatrzymali .

Komentarze