Mateusz Bogusz
Mateusz Bogusz fot. Grzegorz Wajda

Bogusz na celowniku trzech klubów

Mateusz Bogusz z Leeds United według informacji Football Insider znajduje się na celowniku trzech klubów z niższych niż Premier League klas rozgrywkowych w Anglii. Chętni na transfer z udziałem młodzieżowego reprezentanta Polski są sternicy Portsmouth, Swindon Town i Gillingham.

Czytaj dalej…

Mateusz Bogusz podobno otrzymał już informację od władz klubu, że może zostać wypożyczony. Taki stan rzeczy ma sprawić, że zawodnik mógłby liczyć na regularną grę, co nie jest mu dane w szeregach Pawi.

W minionym miesiącu młody piłkarz miał okazję zagrać w meczu w ramach Carabao Cup przeciwko Hull City. Bogusz zaliczył w tym starciu 78 minut na placu gry. Leeds ostatecznie po rzut karnych przegrało spotkanie 8:9.

19-latek urodzony w Rudzie Śląskiej trafił do teamu z Elland Road w 2019 roku z Ruchu Chorzów. Z kolei w sierpniu tego roku zawodnik parafował nowy kontrakt z Leeds, który obowiązuje do końca czerwca 2023 roku.

Bogusz jak na razie w szeregach Pawi wystąpił łącznie w trzech spotkaniach. Jeden mecz z zaliczył w The Championship, a dwa razy miał okazję zagrać w Pucharze Ligi Angielskiej.

Komentarze