Mikel Arteta
Mikel Arteta fot. PressFocus

Arteta: To kluczowy moment dla Arsenalu

Mikel Arteta nadal nie ma pewności, jaki kształt będzie miała kadra Arsenalu na pozostałą część sezonu. Menedżer londyńskiego klubu w rozmowie ze Sky Sports przyznaje, że ostatnie dni okna transferowego prawdopodobnie będą dla klubu intensywne i określił je mianem “kluczowego momentu sezonu”.

Czytaj dalej…

Przedstawiciele Kanonierów cały czas pracują nad wzmocnieniem drużyny przed zamknięciem letniego okna transferowego. Z przenosinami na Emirates Stadium łączeni są Houssem Aouar, Thomas Partey i Jorginho. Klub prowadzi również rozmowy w sprawie wytransferowania Seada Kolasinaca, Lucasa Torreiry i Matteo Guendouziego.

– To kluczowy moment. Definiuje ludzi, zawodników, balans i jakość, z którą prawdopodobnie będziesz miał do czynienia przez resztę sezonu. Musimy podjąć pewne decyzje w ciągu trzech najbliższych dni. Wszystko jest bardzo opóźnione, ale nie tylko w naszym przypadku, ale również w innych zespołach. Postaramy się podjąć najlepsze możliwe decyzje i na koniec, cokolwiek się stanie, pójdziemy dalej z pełnym przekonaniem i przygotowani na dobry sezon – powiedział Arteta, cytowany przez Sky Sports.

– Staramy się osiągnąć maksimum. Maksymalizujemy nasze wysiłki, z pełnym wparciem właścicieli. Pozostaje tylko kwestia tego, czy możemy coś zrobić, czy nie. Jestem bardzo zadowolony, ponieważ sposób w jaki działamy na rynku, jest naprawdę dobry. Wiem, że wszyscy staramy się doskonalić zespół i nadać kierunek, aby osiągnąć cele, które chcemy – kontynuował.

– Czasami może się wiele zdarzyć, ponieważ w każdy transfer zaangażowane są trzy lub cztery strony. Staramy się jednak, aby wszystko przebiegło jak najlepiej – dodał szkoleniowiec Arsenalu.

Komentarze