Tottenham zwolni trenera? Jest możliwy następca

Nuno Espirito Santo
Pressfocus Na zdjęciu: Nuno Espirito Santo

Tottenham jest w bardzo słabej formie. Nuno Espirito Santo może zapłacić za to posadą. Wiadomo kto może zastąpić Portugalczyka.

  • W najbliższych godzinach rozstrzygać się będzie przyszłość Nuno Espirito Santo
  • Trener Tottenhamu jest krytykowany za bardzo słabe wyniki
  • Londyńczycy rzekomo mają kandydata, który mógłby zostać ich nowym szkoleniowcem

Tottenham może podjąć radykalny krok

Latem tego roku w Tottenhamie doszło do sporych zmian. Do Londynu sprowadzono Fabio Paraticiego, który odpowiada za politykę transferową klubu. Właściciel Kogutów, czyli Daniel Levy, zatrudnił także nowego trenera. Z Totttenhamem łączono wielu szkoleniowców. Ostatecznie postawiono na Nuno Espirito Santo, który pracował poprzednio z sukcesami w Wolverhampton.

Nowy trener londyńczyków nie miał łatwego początku. Przez prawie całe okno transferowe musiał odpowiadać na pytania, czy Harry Kane opuści jego zespół, chociaż decyzje nie należała do Portugalczyka. Nuno Espirito Santo czekał także długo na wzmocnienia.

Mimo trudności Tottenham miał kapitalny start sezonu 2021/2022. Był przecież liderem Premier League po pierwszych trzech kolejkach. Wraz z upływem czasu wyniki znacznie się pogorszyły. Koguty przegrały trzy z czterech ostatnich meczów we wszystkich rozgrywkach. To spowodowało, ze kibice londyńczyków, chcą, aby Nuno Espirito Santo odszedł. Fani skandowali takie hasła podczas niedawnej potyczki z Manchesterem United (0:3).

Tottenham nie jest głuchy na oczekiwania swoich kibiców i jeszcze dzisiaj może zmienić trenera. W klubie rozmawiają intensywnie o jego przyszłości. Koguty mają już rzekomo przygotowanego następcę. Niewykluczone, że obowiązki Nuno Espirito Santo przejmie Paulo Fonseca. Portugalczyk pozostaje bez pracy odkąd, latem rozstał się z Romą. Od jakiegoś czasu jego nazwisko łączone jest z Newcastle United.

Czytaj także: Hojberg: Nasza gra była nie do przyjęcia

Komentarze