Tottenham skontaktował się z agentem Sarriego

Maurizio Sarri
Maurizio Sarri fot. PressFocus

Tottenham Hotspur w poniedziałek w oficjalnym komunikacie ogłosił, że podjął decyzją o odsunięciu Jose Mourinho od prowadzenia pierwszego zespołu. Tymczasem Footbal Italia poinformowała, że przedstawiciele klubu Premier League skontaktowali się już z agentem reprezentującym interesy Maurizio Sarriego.

Trzęsienie ziemi w klubie z Londynu

Tottenham Hotspur podjął decyzję o rozstanie z portugalskim trenerem zaledwie kilka dni przed spotkaniem finałowym Pucharu Ligi Angielskiej, w którym rywalem Kogutów będzie Manchester City. Z kolei w środowy wieczór w ramach ligi angielskiej Tottenham stanie do rywalizacji z Southampton.

Dziennikarze sugerują natomiast, że następcą Jose Mourinho w klubie z Londynu może zostać Maurizio Sarri. Doświadczony trener w przeszłości miał już okazję pracować w Anglii, gdy prowadził Chelsea. Sarri wygrał Ligę Europy z The Blues.

Włoch z doświadczeniem zebranym w Premier League

62-latek po rozstaniu z Chelsea objął stery nad Juventusem, z którym wywalczył mistrzostwo Włoch. Latem 2020 roku decydenci Starej Damy podjęli jednak decyzję o rozstaniu z Sarrim. Ostatnio włoskie media spekulowały, że trener może zakotwiczyć w Rzymie, gdzie miałby prowadzić Romę. Na dzisiaj jednak żadna decyzja w tej sprawie nie została podjęta.

Odnotujmy, że Sarri jako opiekun ekipy ze Stamford Bridge zaliczył 63 spotkania, w których zanotował 40 zwycięstw, 11 remisów i 12 porażek. Godne uwagi jest natomiast, że The Spurs plasują się aktualnie na siódmej pozycji w tabeli ligi angielskiej, legitymując się 50 punktami. Do zajmującego czwarte miejsce premiowane grą w Lidze Mistrzów West Hamu piłkarze Tottenhamu tracą pięć oczek.

Tottenham
Southampton
Kursy moga ulec zmianie. Aktualizacja z dnia 21. kwietnia 2021 18:58.

Tekst zawiera treści reklamowe | +18 | Obowiązuje regulamin

Komentarze