Kapitan reprezentacji wsparł Neymara po ostatnich słowach

Thiago Silva i Neymar
Thiago Silva i Neymar PressFocus

Neymar niedawno zapowiedział, że nadchodzący mundial będzie dla niego ostatnim, bo zaczyna brakować mu mentalnej siły, koniecznej do piłki nożnej. Słowa wsparcia dla młodszego kolegi z reprezentacji Brazylii przekazał Thiago Silva, z którym Neymar występował również w Paris Saint-Germain.

  • Neymar zapowiedział, że nadchodzący mundial w Katarze będzie ostatnim w jego wykonaniu
  • Gracz PSG twierdzi, że zaczyna brakować mu mentalnej siły, koniecznej do gry w piłkę nożną
  • Publicznie do tych słów odniósł się kapitan reprezentacji Brazylii, Thiago Silva, który podkreślił, że rozumie położenie młodszego kolegi

Siva: nazywano mnie płaczkiem o słabej mentalności, a wiedziałem, że to kłamstwa

Słowa Neymara wywarły znaczny odzew w przestrzeni publicznej. Przypomnijmy, że napastnik Paris Saint-Germain wyznał, że nadchodzące mistrzostwa świata w Katarze będą ostatnimi w jego karierze. W momencie rozpoczęcia mundialu Brazylijczyk będzie miał 30 lat, więc z łatwością można sobie wyobrazić sytuację, w której mógłby być liderem Canarinhos również na kolejnym turnieju mistrzowskim. Zawodnik podkreślił jednak, że zaczyna brakować mu siły mentalnej, by grać w piłkę nożną. Na te słowa zareagował dobry znajomy Neymara, Thiago Silva.

W reprezentacji narodowej przeszedłem przez bardzo podobne momenty [co Neymar – przyp. PP], zwłaszcza po mistrzostwach świata w 2014 roku. Nazywano mnie płaczkiem. Słabym, bardzo słabym mentalnie. To słowa, które bolą, bo wiesz, że nie jesteś taki, jak o tobie mówią. Mam nadzieję, że Neymar nie straci radości i nadal będzie tak szczęśliwy, jak do tej pory. To wyjątkowy dzieciak i gdy jest szczęśliwy i robi to, co kocha, zapewnia zwycięstwa – powiedział 37-latek reporterom. – Jeżeli potrzebujesz kogoś silnego po swojej stronie, wiedz, że zawsze tam będę. Moja rodzina cię kocha – dodał Silva na swoim Instagramie.

Środkowy obrońca Chelsea i Neymar występują razem w barwach narodowych od dziesięciu lat. Dodatkowo, przez trzy lata razem reprezentowali Paris Saint-Germain.

Brentford
Chelsea
Kursy mogą ulec zmianie. Aktualizacja z dnia: 16. października 2021 18:29.

18+ | Graj odpowiedzialnie! | Obowiązuje regulamin

Komentarze