The Championship: Cywka w Barnsley

FC Nantes
FC Nantes

Polski pomocnik Tomasz Cywka [fot] przynajmniej do końca obecnego sezonu będzie grał w drugoligowym Barnsley. 24-latek po sześciu miesiącach gry w barwach Reading przeniósł się do ekipy The Tykes, z którą podpisał roczny kontrakt.

Czytaj dalej…

Były reprezentant U-21 Polski był jednym z kilkunastu piłkarzy, którzy w ostatnich dniach zasilili szeregi zespołów z The Championship.

Oprócz Cywki oraz Dicksona Etuhu i Benika Afobe, o których pisaliśmy wcześniej, pracodawców zmieniło jedenastu zawodników. 22-letni Sam Vokes przeniósł się z Wolves do Burnley i podpisał trzyletni kontrakt. Middlesbrough pozyskało za nieujawnioną kwotę z Bristol Rovers pomocnika Mustaphę Carayola, z którym podpisało trzyletnią umowę. Transfery sfinalizowali także beniaminkowie. I tak Charlton Athletic na zasadzie wolnego transferu zatrudnił skrzydłowego Glasgow Rangers Salima Kerkara (roczny kontrakt), a Sheffield Wednesday ściągnęło z Reading pomocnika Michaila Antonio (umowa do 2016 roku).

Poza tym James O’Connor zamienił Doncaster Rovers na Derby County (kwota nieujawniona, dwuletni kontrakt), Andrew Crofts przeniósł się z Norwich City do Brighton (kwota nieujawniona, trzyletnia umowa), Heidar Helguson powędrował z Queens Park Rangers do Cardiff City (kwota nieujawniona, roczny kontrakt), a Simon Gillett trafił z Doncaster Rovers do Nottingham Forest (wolny transfer, dwuletnia umowa).

Dziesiąty transfer sfinalizowało za to Leeds United. Pawie zatrudniły obrońcę Leicester City Lee Peltiera, który podpisał z nowym pracodawcą trzyletni kontrakt. Nową umowę z Leeds podpisał z kolei 35-letni pomocnik Michael Brown, który zostanie na Elland Road jeszcze przynajmniej przez rok.

Birmingham City wypożyczyło natomiast na rok pomocnika West Ham United Ravela Morrisona.

Komentarze