Ten Hag: można mieć pieniądze, ale trzeba je mądrze wydawać

Manchester United zagra w czwartek na Old Trafford z Chelsea. Przy okazji tego meczu Erik ten Hag wypowiedział się na temat potencjału finansowego i polityki transferowej klubów w Premier League. Przyznał, że bez odpowiedniej strategii pieniądze nie zapewnią sukcesów.

Erik ten Hag
fot. PressFocus Na zdjęciu: Erik ten Hag
  • Manchester United podejmie w czwartek na Old Trafford zespół Chelsea
  • Erik ten Hag w swoim przedmeczowym komentarzu nawiązał do polityki transferowej najbliższych rywali
  • Holender uważa, że najważniejszy jest odpowiedni pomysł, bez którego pieniądze nie mają większego znaczenia

“Trzeba podejmować właściwe decyzje”

Manchester United jest o krok od zapewnienia sobie awansu do Ligi Mistrzów. Może to zrobić już w najbliższy czwartek, kiedy to podejmie na Old Trafford ekipę Chelsea.

Nie jest tajemnicą, że Czerwone Diabły będą latem dążyć do wielu wzmocnień. Erik ten Hag na przedmeczowej konferencji mówił o konieczności znalezienia odpowiedniej strategii, bez której pieniądze nie zapewnią sukcesów. Nawiązał tym samym do swojego najbliższego rywala. Londyńczycy w ostatnich miesiącach wydali na wzmocnienia wielkie kwoty, a mimo tego notują fatalny sezon.

– Premier League skupia najlepszych piłkarzy i menadżerów. Tutaj również chodzi o pieniądze. To wszystko jest w Wielkiej Brytanii. Dzięki temu to wspaniałe rozgrywki, ale trudne i bardzo wymagające. Trzeba podejmować właściwe decyzje.

– Można mieć pieniądze, ale trzeba je wydawać w mądry sposób. Musisz mieć odpowiednią strategię. Inaczej te pieniądze nie będą ci służy.

– Chcę mieć zawodników z odpowiednim charakterem i osobowością. Muszą to być wybitni piłkarze, którzy mogą coś wnieść do gry na najwyższym poziomie. Tego chcemy i nad tym pracujemy – mówi Holender.

Zobacz również: Gigantyczne plany Man Utd. Gwiazdy angielskiej piłki trafią na Old Trafford?

Komentarze