Granit Xhaka pewny swojej przyszłości. Szczere wyznanie pomocnika

Granit Xhaka jest już o krok od przenosin do Bayeru Leverkusen. Pomocnik po ostatnim meczu Arsenalu zabrał głos w sprawie swojej przyszłości. Szwajcar podkreślił, że jest wdzięczny fanom za to, jak go traktują.

Granit Xhaka
Pressfocus Na zdjęciu: Granit Xhaka
  • Granit Xhaka zdecydował się odejść z Arsenalu i dołączyć do Bayeru Leverkusen
  • Pomocnik miał nadzieję na sięgnięcie po tytuł mistrzowski z ekipą Kanonierów
  • Szwajcar podziękował kibicom za wsparcie podczas trudnego sezonu

Arsenal opuści latem zasłużony zawodnik

Po siedmiu latach spędzonych w Arsenalu Granit Xhaka uznał, że czas na kolejne wyzwanie w karierze i zdecydował się na odejście. Co prawda jego kontrakt wygasa w czerwcu 2024 roku, jednak pomocnik jest już po słowie z Bayerem Leverkusen. Aptekarze zapłacą za 30-latka 15 milionów euro.

Zawodnik postanowił zabrać głos w sprawie swojej przyszłości. Xhaka podziękował kibicom za wsparcie, a także doping dla drużyny w trakcie wymagającego sezonu.

– Chciałem zrobić w tym sezonie coś specjalnego, może nawet wygrać tytuł, ale to nie był odpowiedni czas. Zobaczymy, co pokaże nam przyszłość. Porównując, gdzie byłem trzy lata temu i gdzie obecnie się znajduję, myślę że dojrzałem jako osoba i jako piłkarz. Kibice znów zaczęli mnie szanować, na co uważam zasłużyłem. Cieszmy się ostatnim meczem domowym w tym sezonie – stwierdził pomocnik. 

Fabrizio Romano nie ma wątpliwości, że Szwajcar przeniesie się w najbliższym czasie do Bayeru Leverkusen. Dla Arsenalu Granit Xhaka rozegrał 296 meczów. Jego bilans wynosi 21 trafień i 29 asyst.

Sprawdź: Arsenal szykuje się na odejście gwiazdy. Mikel Arteta wybrał następcę

Komentarze