Co ze zdrowiem Williama Saliby? Mikel Arteta zdradził szczegóły sytuacji Francuza

William Saliba doznał poważnej kontuzji w meczu ze Sportingiem i już po 20 minutach musiał opuścić boisko. Prognozy nie są optymistyczne, choć Mikel Arteta ma nadzieję, że defensor zdąży wrócić do gry jeszcze przed końcem sezonu.

William Saliba
Pressfocus Na zdjęciu: William Saliba
  • W meczu ze Sportingiem William Saliba doznał poważnej kontuzji pleców
  • Francuz wypadł prawdopodobnie z gry na wiele tygodni
  • Mikel Arteta zdradził, jak wyglądają postępy w leczeniu stopera

Mikel Arteta pozytywnej myśli względem zdrowia obrońcy

Strata Williama Saliby była poważnym ciosem dla Arsenalu. Francuz w 20.minucie meczu w ⅛ finału Ligi Europy ze Sportingiem doznał kontuzji, która wykluczyła go z dalszej rywalizacji. Uraz pleców określany jest jako poważny, a absencja środkowego zawodnika może wynieść kilka tygodni.

Pozytywnej myśli mimo wszystko pozostaje Mikel Arteta. W rozmowie z mediami szkoleniowiec Kanonierów przyznał, że spodziewa się powrotu Saliby jeszcze przed końcem sezonu.

– Mam ogromną nadzieję, że zagra jeszcze w tym sezonie. William robi postępy w leczeniu, ale wciąż odczuwa spory dyskomfort. Nie będzie gotowy do gry przeciwko Leeds – stwierdził Hiszpan.

W tym sezonie William Saliby był kluczowym elementem defensywy Arsenalu. Wystąpił w 33 spotkaniach, w których udało mu się nawet trzykrotnie wpisać na listę strzelców. 

Przeczytaj także: Arsenal chce obrońcę Barcelony, a do tego zgarnąć jej cel transferowy

Komentarze