Trener Southampton zdradził, czemu skrócono wypożyczenie Jana Bednarka

Nathan Jones
Pressfocus Na zdjęciu: Nathan Jones

Wypożyczenie Jana Bednarka do Aston Villi zostało skrócone, a stoper wrócił już do Southampton. Trener Świętych w rozmowie z mediami zdradził powody takiej decyzji ze strony klubu.

  • Wypożyczenie Jana Bednarka zostało skrócone
  • Reprezentant Polski wrócił już do Southampton
  • Trener Świętych zdradził, co było przyczyną takiej decyzji

Jan Bednarek rozstał się już z Aston Villą

Kompletnie nieudane okazało się wypożyczenie Jana Bednarka do Aston Villi. Polak nie był w stanie walczyć sobie miejsca w wyjściowym składzie, a w tym sezonie wystąpił jedynie w siedmiu meczach. Z tego też powodu stracił miejsce w podstawowej jedenastce reprezentacji Polski. 

W poniedziałek Southampton doszedł do porozumienia z Aston Villą w kwestii skrócenia wypożyczenia 31-latka. Bednarek wrócił już do ekipy Świętych, której postara się pomóc w walce o utrzymanie. Southampton po 20 meczach zajmuje ostatnie miejsce w tabeli ligowej z zaledwie 15 punktami. Trener zespoły zdradził, dlaczego skrócono wypożyczenie Polaka. 

– Czuliśmy, że potrzebujemy trochę więcej doświadczenia. Z całym szacunkiem, mamy kilku młodych środkowych obrońców, niektórzy grają swój pierwszy sezon w Premier League. Czuliśmy, że potrzebujemy tutaj trochę agresji i że to logiczny wybór – zdradził Nathan Jones.

Sam zawodnik również wydaje się zadowolony z takiego rozwoju wypadków. Jan Bednarek reprezentuje barwy Southampton od lipca 2017 roku. Do tej pory rozegrał dla Świętych już 153 mecze. Jego dorobek to siedem goli i cztery asysty. 

Czytaj dalej: Były pomocnik Arsenalu bliski powrotu do Premier League

Komentarze