Były pomocnik Arsenalu bliski powrotu do Premier League

Matteo Guendouzi
fot. PressFocus Na zdjęciu: Matteo Guendouzi

Aston Villa jest coraz bliżej pozyskania Matteo Guendouziego. Pomocnik Marsylii znajduje się na liście życzeń Unaia Emery’ego, który cenił sobie współpracę z Francuzem za czasów Arsenalu – informuje Nicolo Schira.

  • Matteo Guendouzi może zaliczyć powrót do Premier League
  • Nad transferem Francuza pracuje Aston Villa
  • Ściągnięcie pomocnika Marsylii będzie ruchem z polecenia Unaia Emery’ego

Emery ściąga zaufanego piłkarza

W 2018 roku Arsenal dokonał zaskakującego ruchu, inwestując osiem milionów euro w piłkarza, który miał za sobą występy na zapleczu francuskiej ekstraklasy. Matteo Guendouzi był określony jako piłkarz o ogromnym potencjale, dlatego Kanonierzy zdecydowali się na wytransferowanie go z Lorient.

W Londynie Francuz nie spełnił pokładanych w nim nadziei. Po dwóch latach regularnych występów stracił miejsce w składzie, co poskutkowało wypożyczeniami do Herthy oraz Marsylii. We Francji pomocnik radził sobie dużo lepiej, dlatego w trakcie zeszłorocznego lata zdecydowano się na definitywny wykup za 11 milionów euro.

Szybko pojawiła się w jego przypadku okazja na powrót do Premier League. Nad styczniowym transferem Guendouziego pracuje Aston Villa, a w szczególności Unai Emery, który miał możliwość z bliska obserwować 23-latka za czasów Arsenalu. Hiszpański menedżer zawsze cenił jego umiejętności i liczy, że uda się ponownie nawiązać z nim współpracę.

Początkowo Marsylia nie miała zamiaru sprzedawać pomocnika, który jest ważnym elementem wyjściowej jedenastki. Na przestrzeni dwóch tygodni nastawienie władze francuskiej ekipy się zmieniło, a sam zawodnik jest przygotowany na przenosiny do Anglii.

W obecnym sezonie Guendouzi zgromadził 25 występów we wszystkich rozgrywkach. Jego dorobek wynosi cztery trafienia oraz cztery asysty.

Zobacz również:

Trener PSG zaniepokojony. “Mundial się skończył”
Christophe Galtier

Paris Saint-Germain w tym roku przegrało już dwa spotkania ligowe. Christophe Galtier nie rozpoznaje swojej drużyny i nawołuje zawodników do poprawy swoich występów. Paris Saint-Germain przegrało ostatnio dwa spotkania ligowe Przewaga lidera nad drugim Lens spadła do trzech punktów Christophe Galtier jest zaniepokojony postawą drużyny “Musimy zastanowić się nad naszą organizacją i zdolnością do pressingu”

Czytaj dalej…

Komentarze