Szejk Jassim zmieni zasady Ten Haga, jeśli przejmie Man Utd

The Sun uważa, że szejk Jassim bin Hamad al-Thani chce znieść zasadę Manchesteru United wprowadzoną przez Erika ten Haga odnoszącą się do tzw. kominów płacowych. Taki ruch ułatwiłby na sprowadzenie wielkich gwiazd na Old Trafford.

Erik ten Hag
IMAGO / Martin Rickett Na zdjęciu: Erik ten Hag
  • Wciąż toczy się walka o przejęcie Man Utd
  • Według The Sun szejk Jassim może zmienić limity płacowe w klubie
  • To reguła, którą stworzył Ten Hag po przyjściu na Old Trafford

Szejk Jassim niezadowolony z reguł Ten Haga?

Według mediów Erik ten Hag przechodząc do Manchesteru United stworzył zasadę, by klub nie podpisał już żadnej umowy, na mocy której zawodnik mógłby zarabiać więcej niż 200 tysięcy funtów tygodniowo.

Za przykład został podany Cristiano Ronaldo, który miał znikomy wpływ na grę United jesienią 2022 roku, a zarabiał około 380 tysięcy funtów tygodniowo – znacznie więcej, niż piłkarze regularnie występujący w pierwszym składzie.

Jednak według The Sun szejk Jassim bin Hamad al-Thani chce znieść tą regułę panującą w Manchesterze United, jeśli zostanie nowym właścicielem klubu. Takie działanie miałoby zwiększyć szansę na pozyskanie takich gwiazd, jak Neymar, który jest łączony z ekipą z Old Trafford, czy zatrzymać w drużynie Marcusa Rashforda, któremu niebawem wygasa kontrakt.

Szejk Jassim, następca tronu z Kataru, złożył znaczącą ofertę przejęcia United od rodziny Glazerów. Jednak nie on jeden jest w wyścigu o zakup klubu. Sir Jim Ratcliffe, który jest skłonny pozwolić obecnym właścicielom zachować udziały w klubie, jest postrzegany jako faworyt.

Zobacz również: Nienasycony Bruno Fernandes. “Stać nas było na więcej”

Komentarze