Odważna opinia stopera. “Gdybym tylko był zdrowy, Arsenal wygrałby mistrzostwo”

Arsenal przez większość ubiegłego sezonu prowadził w tabeli ligowej, dając się wyprzedzić Manchesterowi City dopiero w końcówce kampanii. William Saliba w ostatnim wywiadzie stwierdził, że gdyby nie jego kontuzja, to Kanonierzy cieszyliby się z mistrzostwa Anglii.

William Saliba
Obserwuj nas w
Imago/Dan Weir Na zdjęciu: William Saliba
  • Manchester City wyprzedził w ubiegłym sezonie na finiszu rozgrywek Arsenal i sięgnął po mistrzostwo Anglii
  • William Saliba w ostatnim wywiadzie odniósł się do wydarzeń z minionego sezonu
  • Francuz uważa, że gdyby nie był kontuzjowany, Kanonierzy cieszyliby się z mistrzostwa

Saliba zszokował odważną opinią

William Saliba od czasu powrotu z wypożyczenia do Olympique Marsylii stał się liderem formacji defensywnej Arsenalu. Francuz w ubiegłym sezonie z powodu kontuzji pleców stracił aż 12 spotkań, a Kanonierzy po kiepskim finiszu zakończyli kampanię na drugiej pozycji, przegrywając walkę o mistrzostwo Anglii z Manchesterem City.

W rozmowie z Telefoot stoper wrócił pamięcią do wydarzeń z ubiegłego sezonu. Francuz stwierdził odważnie, że gdyby był zdrowy i mógł grać, to Arsenal sięgnąłby po mistrzostwo Anglii.

POLECAMY TAKŻE

– W zeszłym roku miałem bardzo dobry sezon. Niestety doznałem kontuzji na samym finiszu rozgrywek. Teraz mamy nowy sezon i nowe wyzwania i mam nadzieję, że poradzimy sobie lepiej. To jasne, że gdybym był w pełni zdrowy Arsenal byłby mistrzem Anglii. Kontuzje są jednak częścią futbolu – stwierdził Francuz. 

W obecnym sezonie Saliba uzbierał już osiem występów. Zanotował w nich jedną asystę.

Przeczytaj: Pomocnik Arsenalu rozczarowany brakiem gry. Nosi się z zamiarem odejścia

Komentarze