Steven Gerrard oficjalnie wrócił do Premier League

Steven Gerrard
fot. PressFocus Na zdjęciu: Steven Gerrard

Aston Villa w oficjalnym komunikacie zgodnie z przewidywaniami mediów ogłosiła, że nowym menedżerem pierwszej drużyny został Steven Gerrard. Anglik jednocześnie zakończył swoją pracę w Rangers FC.

Czytaj dalej…

  • Aston Villa w czwartej (11 listopada) ujawniła personalia nowego menedżera
  • Steven Gerrard został opiekunem The Villans
  • Zawodnikiem ekipy z Villa Park jest reprezentant Polski Matty Cash

Steven Gerrard nowym menedżerem Aston Villa

Aston Villa kilka dni temu podjęła decyzje o rozstaniu z Deanem Smithem. Jego miejsce zajął Steven Gerrard, który w lidze szkockiej wywalczył w poprzedniej kampanii mistrzowski tytuł z Rangersami. Według mediów 41-latek parafował umowę z klubem z Villa Parka na 2,5 roku.

Dyrektor generalny The Villans Christian Purslow nie krył zadowolenia, że udało się zatrudnić Gerrarda. – Zarząd Aston Villa jest zachwycony, że może ogłosić Stevena Gerrarda nowym menedżerem zespołu. Od momentu, gdy zakończył karierę piłkarską, zdecydował się na pracę w roli trenera, stawiając pierwsze kroki w akademii piłkarskiej Liverpoolu. Zebrał w tym klubie cenne doświadczenie, które cenimy – rzekł działacz klubu z Premier League cytowany przez stronę Avfc.co.uk.

– Jesteśmy podekscytowani, że zgodził się poprowadzić nas w kolejnej fazie naszych ambitnych planów, ponieważ chcemy wykorzystać postępy poczynione od czasu przejęcia klubu przez Nassefa Sawirisa i Wesa Edensa w 2018 roku – dodał Purslow.

Gerrarrd również nie krył radości z powodu dołączenia do ekipy z Villa Park. – Aston Villa to klub z bogatą historią i tradycjami a angielskiej piłce nożnej. Jestem dumny, że został nowym menedżerem tej ekipy. W moich rozmowach z Nassefem, Wesem i resztą zarządu było oczywiste, jak ambitne są ich plany wobec klubu i nie mogę się doczekać, aby pomóc im osiągnąć te cele – rzekł Anglik.

– Chciałbym wyrazić szczerą wdzięczność wszystkim związanym z Glasgow Rangers za umożliwienie mi zarządzania tak kultowym klubem piłkarskim. Pomaganie im w zdobyciu rekordowego 55. tytułu mistrzowskiego na zawsze pozostanie w moim sercu. Chciałbym życzyć zawodnikom, pracownikom i kibicom wszystkiego najlepszego na przyszłość – dodał 41-latek.

Czytaj więcej: Wilshere doradził Hazardowi zmianę klubu

Komentarze