Jest decyzja ws. nowego stadionu Chelsea

Chelsea FC
PressFocus Na zdjęciu: Chelsea FC

Chelsea podjęła decyzję o rozbudowie Stamford Bridge ucinając tym samym wszelkie spekulacje sugerujące, że The Blues mogą zdecydować się na wybudowanie nowego obiektu w innej lokalizacji, donosi brytyjski The Sun.

  • Chelsea nie zdecyduje się na budowę nowego stadionu w innej lokalizacji
  • Podjęto decyzję o rozbudowie Stamford Bridge
  • Na razie brak szczegółowych informacji

Stamford Bridge zostanie rozbudowany

Todd Boehly, który kupił Chelsea w maju za 4,25 miliarda funtów, obiecał właścicielowi Stamford Bridge, że zamiast przenosić klub do nowej lokalizacji zamierza rozbudować obecny obiekt.

– Nowi właściciele zobowiązali się do przebudowy stadionu. Oczekuje się, że intensywność prac wzrośnie, gdy projekt zacznie nabierać kształtów – poinformowała grupa akcjonariuszy, która jest właścicielem stadionu londyńskiego klubu, Chelsea Pitch Owners.

Chelsea niedawno powołała komisję do rozważenia budowy stadionu w nowej lokalizacji i ponownie wzięto pod uwagę szokującą przeprowadzkę na 60-tysięczny stadion w Earl’s Court. Była to opcja, o której rozmawiano już kilkanaście lat temu, gdy właścicielem kluby był Roman Abramowicz. Ale plany zostały porzucone w 2010 roku, kiedy Rada Hammersmith i Fulham zablokowała ten pomysł.

The Sun nie podaje jednak więcej szczegółów dotyczących projektu rozbudowy istniejącego Stamford Bridge. Na konkretne plany pewnie przyjdzie nam zaczekać jeszcze jakiś czas.

Zobacz również: Media wytypowały pięciu następców Ronaldo

Komentarze