Phil Jones wciąż szuka klubu. Szykuje się powoli do nowej roli

Phil Jones od początku lipca pozostaje bez klubu i ma coraz gorsze perspektywy na to, że uda mu się w najbliższym czasie znaleźć nowego pracodawcę. Obrońca trenuje jednak wciąż z Manchesterem United, szykując się zdaniem mediów do nowej roli. Media spekulują, że myśli on o karierze trenerskiej.

Phil Jones
Imago/Craig Thomas Na zdjęciu: Phil Jones
  • Phil Jones od początku lipca pozostaje bez klubu i mało prawdopodobne, żeby w najbliższym czasie się to zmieniło
  • Anglik trenuje obecnie z drużyną Manchesteru United U-18
  • Zdaniem angielskich mediów obrońca szykuje się do roli trenera piłkarskiego

Phil Jones myśli nad zakończeniem piłkarskiej kariery?

Poważna kontuzja z 2019 roku mocno przystopowała karierę Phila Jonesa. Środkowy obrońca przez kilka lat nie pojawiał się na boisku. Do gry wrócił dopiero na początku stycznia 2022 roku. Manchester United nie zdecydował się na przedłużenie umowy z Anglikiem, który w lipcu stał się wolnym zawodnikiem. 

Letnie okno transferowe w wielu ligach zdążyło się już zamknąć, a po 31-latka nie zgłosił się żaden zainteresowany klub. Dziennikarze Manchester Evening News przekazali, że stoper aktualnie trenuje z młodzieżową drużyną Manchesteru United. Szykuje się ich zdaniem do nowej roli.

POLECAMY TAKŻE

Phil Jones podpatruje pracę szkoleniowców współpracujących z młodzieżą, szykując się do zakończenia kariery piłkarskiej. Planuje zostać w przyszłości trenerem.

U nas również: Manchester United cały czas liczy na pozbycie się słabszego ogniwa

Komentarze