Sprzeczne doniesienia ws. transferu Higuaina

Gonzalo Higuain
Obserwuj nas w
fot. Fatih Aktas / Anadolu Agency/ Hepta / Sport P Na zdjęciu: Gonzalo Higuain

Sprzeczne doniesienia w sprawie przyszłości Gonzalo Higaina pojawiają się w różnych mediach. Marca donosi, że godziny dzielą Argentyńczyka od przeprowadzki do teamu ze stolicy Anglii. Z kolei dementuje te głosy Sky Sport Italia.

Czytaj dalej…

Hiszpańska gazeta przekonuje, że Higuain jest zdecydowany na transfer do Chelsea, co sprawia, że już ma miejsce finalizowanie transakcji. Marca podaje, że przedstawiciel Premier League przejmie zobowiązania AC Milanu w sprawie wypożyczenia piłkarza z Juventusu FC z obowiązkiem wykupienia go za 36 mln euro z wynagrodzeniem w wysokości 8 mln euro rocznie.

Higuain w londyńskim teamie będzie miał zastąpić Alvaro Moratę, który najpewniej wkrótce wróci do Hiszpanii, gdzie miałby bronić barw Sevilli FC.

Chociaż hiszpańska gazeta jest praktycznie przekonana, że transfer Higuaina dojdzie do skutku, to inne głosy napływają z Półwyspu Apenińskiego, gdzie według Sky Sport Italia działacze The Blues niechętnie podchodzą do tematu wykładania tak dużych pieniędzy za zawodnika powyżej 30 roku, mimo że zwolennikiem transferu jest Maurizio Sarri.

Przypomnijmy, że 31-letni napastnik w tej kampanii w 20 rozegranych meczach strzelił osiem goli dla Rossonerich.

Komentarze