Sprawdził się zły scenariusz, Ansu Fati z długą przerwą w grze

Ansu Fati wziął udział w spotkaniu Premier League, w którym Brighton & Howe Albion mierzyło się z Nottingham Forrest (3:2). Zawodnik musiał opuścić boisko w 21. minucie. Kontuzja okazała się bardzo poważna.

Ansu Fati
Obserwuj nas w
fot. Imago / Jeremy Landey Na zdjęciu: Ansu Fati
  • W najbliższym czasie Roberto De Zerbi nie będzie mógł korzystać z jednego z kluczowych graczy
  • Ansu Fati z powodu kontuzji wypadł z gry na mniej więcej trzy miesiące
  • 21-latek dołączył do Brighton na wypożyczenie z FC Barcelony latem

Ansu Fati z poważną kontuzją

Ansu Fati trafił do ekipy z ligi angielskiej we wrześniu na zasadzie wypożyczenia. W tej kampanii reprezentant Hiszpanii wystąpił w dziewięciu spotkaniach Brighton & Howe Albion, notując w nich dwa trafienia. Tymczasem już wiadomo, że piłkarz wypadł z gry na dłuższy czas.

– Straciliśmy Fatiego i Tariqa Lampteya na długi czas, ale teraz koncentrujemy się na tych, którzy mogą grać – powiedział Roberto De Zerbi przed spotkaniem Ligi Europy z AEK.

Dziennikarz Brian Owen, który specjalizuje się w wiadomościach z Brighton, poinformował, że skrzydłowy będzie pauzował nawet przez trzy miesiące. Czas rekonwalescencji Lampteya będzie krótszy.

Fati według Mundo Deportivo doznał poważnego uszkodzenia mięśni ścięgien podkolanowych. Leczenie potrwa mniej więcej trzy miesiące. Ansu Fati będzie miał również długi okres rekonwalescencji.

Czytaj więcej: Ansu Fati zdradził powody dołączenia do Brighton

Komentarze