Ansu Fati zdradził powody dołączenia do Brighton

Ansu Fati zamienił w sierpniu FC Barcelonę na Brighton. Wychowanek Dumy Katalonii opowiedział w rozmowie z mediami, co skłoniło go do odejścia na wypożyczenie do zespołu prowadzonego przez Roberto De Zerbiego.

Ansu Fati
Imago/Sergio Ruiz Na zdjęciu: Ansu Fati
  • Ostatniego dnia letniego okienka transferowego Ansu Fati został wypożyczony z FC Barcelony do Brighton
  • Skrzydłowy miał oferty z Tottenhamu i Liverpoolu, jednak zdecydował się na dołączenie do Mew
  • Reprezentant Hiszpanii opowiedział czym motywowana była decyzja

Roberto De Zerbi namówił Fatiego na przenosiny do Brighton

Xavi nie widział dla Ansu Fatiego miejsca w wyjściowym składzie FC Barcelony. Klub w porozumieniu z zawodnikiem ustalili, że najlepszą opcją na dalszy rozwój dla skrzydłowego będzie wypożyczenie. Wobec wielu ofert, głównie z Premier League 20-latek zdecydował się na Brighton.

Hiszpan udzielił ostatnio pierwszego wywiadu w nowych barwach. Wskazał, co okazało się kluczowym czynnikiem, przemawiającym za dołączeniem do Mew

– Rozmawiałem z trenerem De Zerbim. Powiedział, że pokłada we mnie wiarę i zdradził, co sądzi o mojej grze. To był kluczowy czynnik. To była główna osoba, która przekonała mnie do przenosin tutaj i opowiedziała mi, jak widzi mnie jako zawodnika i co mogę poprawić – zdradził skrzydłowy. 

Fati nie znalazł się w kadrze na mecz Brighton z Newcastle. 20-latek zadebiutuje zatem w ekipie Mew po wrześniowej przerwie reprezentacyjnej.

Także u nas: Brighton potwierdziło wypożyczenie gracza Barcelony

Komentarze