Ole Gunnar Solskjaer
Ole Gunnar Solskjaer fot. SPORT PICTURES

Solskjaer na stałe w Man Utd!

Ole Gunnar Solskajer pozostanie na stałe menedżerem Manchesteru United – potwierdził klub na oficjalnej stronie internetowej. Norweski szkoleniowiec podpisał z Czerwonymi Diabłami trzyletni kontrakt.

Czytaj dalej…

Solskajer objął drużynę z Old Trafford 19 grudnia ubiegłego roku, zastępując na tym stanowisku zwolnionego Jose Mourinho. Na początku pracy Norwega Manchester United wygrał osiem kolejnych spotkań. Łącznie do tej pory Solskajer poprowadził drużynę w 19 spotkaniach (14 zwycięstw, 2 remisy, 3 porażki).

– Od pierwszego dnia, kiedy tutaj przybyłem, czułem się jak w domu. To był zaszczyt być zawodnikiem Manchesteru United, a następnie rozpocząć trenerską karierę tutaj. Ostatnie kilka miesięcy było fantastycznym doświadczeniem i chciałbym podziękować wszystkim trenerom, zawodnikom i sztabowi za dotychczasową pracę. Jest to praca, o której zawsze marzyłem i jestem podekscytowany możliwością prowadzenia klubu przez dłuższy czas. Mam nadzieje, że przyniesie to sukces, na który zasługują kibice – powiedział Solskjaer, cytowany przez oficjalną stronę klubu.

Na temat podpisania kontraktu z Solskjaerem wypowiedział się również wiceprezes wykonawczy klubu Ed Woodward. – Od czasu objęcia stanowiska tymczasowego menedżera w grudniu, wyniki pracy Olego mówią same za siebie. To coś więcej niż tylko forma i wyniki. Ole przynosi bogactwo doświadczeń, zarówno jako zawodnik, jak i trener, w połączeniu z pragnieniem, aby dać szansę młodym zawodnikom. Posiada również głębokie zrozumienie kultury klubu. To wszystko oznacza, że jest właściwą osobą, aby posunąć Manchester United od przodu – powiedział Woodward.

Komentarze