Siedem bramek na Anfield, Liverpool z trzema punktami

Mohamed Salah

Siedem goli obejrzeli kibice, którzy w sobotnie popołudnie zasiedli na trybunach Anfield Road. Liverpool, nie bez problemów, pokonał 4:3 Crystal Palace i ponownie umocnił się na prowadzeniu w ligowej tabeli.

Pierwsza połowa sobotniego spotkania nie potoczyła się po myśli Liverpoolu. Do przerwy skromnym prowadzeniem mogli bowiem pochwalić się piłkarze Crystal Palace. W 34. minucie prowadzenie dla gospodarzy uzyskał Andros Townsend, który pokonał bramkarza The Reds pewnym płaskim uderzeniem po dograniu Wilfrieda Zahy z lewej strony pola karnego.

Druga odsłona meczu rozpoczęła się od mocnego uderzenia Liverpoolu, który niedługo po wznowieniu gry doprowadził do wyrównania. Bramkarza Crystal Palace w ekwilibrystyczny sposób pokonał Mohamed Salah.

W 53. minucie podopieczni Juergena Kloppa byli już na prowadzeniu. Piłkę w polu karnym po podaniu Naby’ego Keity otrzymał Roberto Firmino, ale następnie precyzyjnym strzałem umieścił ją w siatce.

Gospodarze nie zamierzali się jednak poddawać i w 65. minucie zdobyli drugiego gola, doprowadzając do wyrównania. Po dośrodkowaniu Luki Milivojevicia z rzutu rożnego, ładnym uderzeniem głową Alissona pokonał James Tomkins.

W 75. minucie padła trzecia bramka dla Liverpoolu. Po fatalnej interwencji bramkarza Crystal Palace, piłka spadła pod nogi Salaha, który spokojnie umieścił ją z bliska w pustej bramce. Nie była to ostatnia bramka tego spotkania.

W doliczonym czasie gry The Reds zdobyli jeszcze czwartego gola. Wynik meczu na 4:2 ustalił Sadio Mane. Gospodarze odpowiedzieli natomiast trzecim trafieniem po strzale Meyera. Ostatecznie jednak trzy punkty trafiły na konto Liverpoolu.

Liverpool FC – Crystal Palace 4:3 (0:1)

0:1 Townsend 34′