Sheffield United blisko pierwszego zwycięstwa, niewykorzystana szansa Brighton

Ethan Ampadu
PressFocus Na zdjęciu: Ethan Ampadu

Brighton&Hove Albion zremisowało w Premier League z Sheffield United 1:1 (0:0). Gospodarze od 40. minuty grali z przewagą jednego zawodnika, ale nie udało im się tego wykorzystać. Na bramkę Jayden’a Bogle’a odpowiedział w samej końcówce Danny Welbeck. Szable po 14 spotkaniach mają zatem tylko dwa punkty i wciąż pozostają bez ani jednej wiktorii.

Gospodarze mogli objąć prowadzenie w 26. minucie niedzielnej konfrontacji na Amex Stadium. Dobrą okazję miał Neal Maupay, ale jego próba została w porę zablokowana przez zawodników rywali i goście uchronili się przed stratą bramki.

Dziesięć minut potem na uderzenie zdecydował się David McGoldrick, ale Robert Sanchez był na posterunku i zdołał odbić piłkę do boku. W 40. minucie sytuacja gości bardzo mocno się skomplikowała. Czerwony kartonik zobaczył John Lundstram i od tego momentu Sheffield United musiało sobie radzić w dziesięciu.

Niespodziewanie to goście zdobyli pierwsze trafienie w tej konfrontacji. W 63. minucie Jayden Bogle otrzymał w polu karnym piłkę od Davida McGoldricka, a następnie pokonał Sancheza.

Szablom nie dane było jednak wygrać pierwszego spotkania w tym sezonie. Kilka minut przed końcem podstawowego czasu gry Adam Webster zagrał do Danny’ego Welbecka, a ten z bliska doprowadził do wyrównania. W doliczonym czasie gospodarze mogli przechylić szalę wiktorii na swoją korzyść, lecz Alireza Jahanbakhsh trafił tylko w poprzeczkę.