Maurizio Sarri
Maurizio Sarri fot. Grzegorz Wajda

Sarri: Potrzebujemy Higuaina na najwyższym poziomie

W pierwszym niedzielnym spotkaniu w ramach angielskiej ekstraklasy Cardiff City zmierzy się na swoim stadionie z Chelsea FC. Tymczasem Maurizio Sarri przyznał przed tym spotkaniem, że w jednej z rozmów Gonzalo Higuain zakomunikował mu, że trudno było mu się zaaklimatyzować w Premier League.

Czytaj dalej…

– Maiłem ostatnio rozmowę z Gonzalo, który powiedział mi, że trudno mu było się przyzwyczaić do gry w Anglii, bo obrońcy opierają swoją grę na świetnym przygotowaniu fizycznym – mówił opiekun The Blues cytowany przez FourFourTwo.

– Inni są także sędziowie w Premier League, niż to ma miejsce we Włoszech. Tym samym piłka nożna jest nieco inna w Premier League, zwłaszcza jeśli chodzi o napastnika, czy bramkarza. W tych dwóch przypadkach różnice są naprawdę duże – dodał Sarri.

– Myślę zatem, że Higuain potrzebuje czasu. Inną sprawą jest jednak to, że nie mamy czasu. Potrzebujemy napastnika takiego, jak on w najlepszej dyspozycji natychmiast – zaznaczył Włoch.

Ostatnio media na Wyspach Brytyjskich zaczęły spekulować, że Argentyńczyk po sezonie wróci do Włoch, bo decydenci Chelsea nie zdecydują się na wykupienie zawodnika. Sarri w tej kwestii też zabrał głos.

– Czy po sezonie Higuain zostanie z nami? Nie wiem. W tej chwili to nie jest ważne. Najistotniejsze jest to, aby zawodnik zaprezentował się na najwyższym poziomie w ciągu najbliższych dwóch miesięcy – rzekł były trener SSC Napoli.

Komentarze